ماهیان دریای خزر را بیشتر بشناسید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶

زادگاه شکلات مکزیک است و کلمه کلات نیز به زیان مردم مکزیک یعنی آب تلخ. درواقع در ابتدا کاکائو به‌صورت نوشیدنی مورداستفاده قرار می‌گرفت که بسیار محبوب بود. پس از فتح مکزیک توسط اسپانیا و تبدیل مکزیک به یکی از مستعمره‌های این کشور سربازان و فرماندهان آنان با این نوشیدنی تلخ آشنا شدند و آن را به کشور خود بردند و به این صورت کاکائو از مکزیک وارد اروپا شد. در اروپا شکلات موردتوجه پادشاهان و خانواده سلطنتی قرار گرفت و به دلیل قیمت بالای آن تنها مورداستفاده خانواده سلطنتی و بزرگان بود.

مرکز شکلات در ایران شهر تبریز است. اولین کارخانه شکلات‌سازی نیز توسط دو برادر روسی در حدود 60 سال پیش در تبریز تأسیس شد و توانست در مدتی کوتاه بازار بزرگی را در ایران به خود اختصاص دهد. این خوراکی خوشمزه می‌تواند در بسیاری از موارد مفید باشد و مانند هر چیزی در صورت زیاده‌روی در مصرف مشکلاتی ایجاد می‌نماید. با شناخت انواع شکلات و ویژگی‌های آن می‌توانید با استفاده درست از این ماده غذایی علاوه بر لذت از طعم دل‌نشین آن به حفظ سلامتی و شادابی خود کمک کنید.

شکلات درواقع ترکیبی از پودر کاکائو و شکر است. مرغوبیت شکلات به میزان روغن موجود در پودر کاکائو و شکر بستگی دارد. هرچقدر شکر کم‌تر و روغن بیشتر باشد کیفیت بالاتر است. یکی از موارد مهم در نگهداری شکلات دمای محیط است که باید بین ۳۴ تا ۳۸ درجه سانتی گراد و در محیط خنک باشد. نگهداری شکلات در یخچال باعث می‌شود کریستال‌هایی که در زمان تولید در آن ایجاد می‌شوند از بین بروند و به‌محض بیرون آوردن آن از یخچال شکلات تغییر شکل بدهد.

در کافی‌شاپ هیراد انواع نوشیدنی‌ها با شکلات تهیه می‌شود که تلاش می‌شود از بهترین انواع آن متناسب با دستور تهیه موجود استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *