استفاده از شکلات برای سلامتی مفید است
۱۵ مرداد ۱۳۹۶
غذای اصیل ایرانی در گذر زمان
۲۱ مرداد ۱۳۹۶

اگر به تاریخچه غذاهای ملل مختلف علاقه داشته باشید یا خیلی پیتزا دوست داشته باشید و درباره آن جستجویی کرده باشید متوجه می‌شوید که پیتزا تکامل‌یافته نان‌های قدیمی است. در زمان قدیم به دلیل نبودن تنوع در مواد غذایی و قحطی‌های مختلف نان را ه همراه موادی مانند تکه‌های سبزی‌ها و سیر در آن طبخ می‌کردند تا نان بدون خورشت مزه خوبی داشته باشد. این محدودیت باعث ایجاد ابتکارهایی مانند بکار بردن انواع پنیر در نان شد و رفته‌رفته نان‌ها به شکل غذایی مجزا درآمدند. پیتزا به شکل امروزی خود به‌صورت رسمی از ایتالیا وارد سفره غذایی مردم شد.

کاخ کاپودیمونته در شهر ناپولی ایتالیا محل تولد اولین پیتزای دنیاست. در سال 1899 در کاخ سلطنتی و ییلاقی کاپودیمونته آشپز معروف شهر برای جلب رضایت ملکه مارگاریتا 3 نوع نان تهیه کرد و برای پیشکش برای ملکه برد. شاهزاده که برای تفریح و شکار به این کاخ می‌رفت ازنانی که به رنگ پرچم ایتالیا بود بسیار خوشش آمد و به همین دلیل نام آن را مارگاریتا گذاشتند و به‌این‌ترتیب این نان با ورود به کاخ سلطنتی توانست شهرت یابد و امروزه بانام پیتزا در وعده‌های غذایی مردم تمام دنیا قرار بگیرد.

در ایتالیا پیتزا متفاوت از شکلی که ما می‌شناسیم تهیه می‌شد. درواقع پیتزا مانند نان تافتون با مقداری مواد روی آن و پنیرهای لذیذ بود که آن را لوله می کرند و می‌خوردند.

مردم آمریکای شمالی مقدار مواد خوراکی روی پیتزا را اضافه کردند و رفته‌رفته خمیر آن را نیز تغییر دادند. امروزه همچنان در شهرهایی مانند ناپولی و سیسیل پیتزای ایتالیایی به همان سبک اصیل و با نان و پنیرهای سنتی طبخ می‌شود که طعم متفاوتی دارد. یکی از بارزترین خواص پیتزا در این شهرها استفاده از تکه‌های بزرگ سبزی‌ها معطر مانند ریحان روی آن است. همچنین از خمیرهای خاصی برای هر پیتزا استفاده می‌کنند که فرمول تهیه آن برای هر تولیدکننده مانندی رمزی بسیار سری است.

تیم هیراد با تولید انواع پیتزای ایتالیایی با حفظ سبک اصیل و کمی متعادل‌سازی با ذائقه ایرانی تلاش می‌کنند تا تجربه یک غذای ایتالیایی را برای میهمانان عزیز ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *