اصول و فرهنگ سرو غذا در اروپا
۱ مرداد ۱۳۹۶
حرارت شکن‌های هیراد در ساحل خزر
۹ مرداد ۱۳۹۶

نوتلا نامی است که دیگر در ایران طرفداران ویژه خود را پیداکرده است. در دهه 60 این نام به همراه دیگر برندهای شکلات و تنقلات در ایران بسیار ناشناخته بودند.

این محصول خوشمزه یکی از محصولات کمپانی بزرگ فررو Ferrero است. فررو یک کمپانی ایتالیایی است که از سال 1946 اقدام به تولید انواع شکلات و تنقلات نموده است و از میان محصولاتت متنوع این کمپانی نوتلا نه‌تنها در ایران بلکه در تمام دنیا دارای طرفداران زیادی است. این کمپانی تولیدکننده شکلات‌های معروف Rocher نیز هست که در ایران طرفداران زیادی دارد.

در سال‌های ابتدایی دهه 70 بیشتر شکلات‌ها از ترکیه وارد ایران می‌شدند. رفته‌رفته تنقلات مختلف از اروپا نیز وارد ایران شدند که یکی از آن‌ها نوتلا است. این محصول که ترکیبی از شکر، روغن گیاهی، فندق، شکلات و شیر است یکی از نوادگان یک خوراکی قدیمی ایتالیایی است که Gianduja نامیده می‌شود و در قدیم از مخلوطی از فندق و شیر ساخته می‌شد.

با ورود شکلات به دنیای مواد خوراکی به این غذای سنتی افزوده شد و با ابتکار عالی تولیدکنندگان شرکت فررو به نوتلا برای وعده صبحانه تبدیل شد. ازنظر فرهنگ غذایی مردم ایتالیا را می‌توان شبیه‌ترین افراد به مردم ایران و مخصوصاً مردم گیلان دانست. ایتالیایی‌ها نیز از تنوع غذایی خاصی برخوردارند و هر شهر و حتی روستا دارای غذاهای مختص به خود با طعم ویژه منطقه موردنظر خود است.

نوتلا می‌تواند یک صبحانه پرکالری برای داشتن یک روز خوب باشد و یا به‌عنوان یک عصرانه لذیذ انرژی موردنظر شمارا برای ادامه یک روز شاد تأمین نماید.

به دلیل طعم خاص نوتلا در تمام دنیا از آن به‌عنوان یک افزودنی برای انواع خوراکی‌ها استفاده می‌شود. مثلاً برای ترکیب با انواع بستنی و دسر مورداستفاده قرار می‌گیرد که بسیار لذیذ و دل‌نشین است.

همکاران ما در کافی‌شاپ هیراد از این محصول پرطرفدار برای ترکیب با انواع نوشیدنی‌ها و دسرها استفاده می‌کنند.

علاوه بر این نوتلا به‌صورت رقیق‌تر به همراه انواع میوه‌ها به‌صورت دسرهای لذیذ مورداستفاده قرار می‌گیرد. طعم لذیذ نوشیدنی‌های خنک نوتلا در هوای گرم تابستان و بامنظره زیبای دریا در مکانی فاخر می‌تواند لحظات دل‌نشینی برایتان بسازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *