دمنوش‌های ویژه تابستان
۲۰ تیر ۱۳۹۶
اصول و فرهنگ سرو غذا در اروپا
۱ مرداد ۱۳۹۶

ماکارونی یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های واردشده به ایران در دهه‌های اخیر است و امروزه ماکارونی یکی از وعده‌های ثابت هر هفته اکثر خانه‌هاست. همه می‌دانیم زادگاه این ماده غذایی کشور ایتالیاست و در ایتالیا از آن به روش‌های مختلف استفاده می‌کنند. روشی که معمولاً در ایران مورداستفاده قرار می‌گیرد متناسب با ذائقه ایرانیان است و در ایتالیا دم گذاشتن ماکارونی کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ایتالیا کشوری است که دارای نوار ساحلی زیادی است و به دلیل اهمیت مردم به تنوع غذایی از انواع محصولات دریایی به همراه اسپاگتی استفاده می‌شود. ازجمله روش‌های طبخ اسپاگتی به همراه تن ماهی و یا میگو است. معمولاً به همراه این ترکیب از سس استفاده می‌شود. سس آلفردو یکی از مهم‌ترین موارد مورداستفاده در بسیاری از انواع ماکارونی‌های ایتالیایی است. البته این سس در هر شهر با دستور خاص همان ناحیه تهیه می‌شود. شاید جالب باشد بدانید ایتالیا نیز مانند فرانسه دارای ده‌ها نوع پنیر برای انواع ماکارونی و پیتزا است که در هر شهر دارای مزه خاص خود است.

سس آلفردو به‌صورت کلی با استفاده از خامه، کره، پنیر موزارلا و ادویه به همراه سبزیجات تازه مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این روش میگو و یا ماهی تن موردنظر پس از طعم دار شدن با سس آلفردو ترکیب‌شده و به همراه ماکارونی که از قبل جوشیده است مورداستفاده قرار می‌گیرد.

یکی از مهم‌ترین موارد موردتوجه در طبخ و سرو ماکارونی استفاده از سبزیجات تازه و معطر است که علاوه بر طعم و عطر مطبوع به هضم سریع‌تر نشاسته موجود در ماکارونی کمک می‌کند. سبزیجات دارای میزان زیادی فیبر گیاهی هستند که دستگاه گوارش را وادار به کار می‌کنند و به‌این‌ترتیب منجر به هضم سریع‌تر ماکارونی و نشاسته زیاد موجود در آن می‌شوند.

یکی دیگر از موادی که در دستور پخت ماکارونی مورداستفاده قرار می‌گیرد سرکه بالزامیک است که باعث انباشته نشدن نشاسته ماکارونی و کمک به هضم کره و خامه‌ی موجود در سس آن می‌شود.

ورود ماده غذایی جدید به رژیم غذایی می‌تواند بسیار خوش‌آیند باشد ولی این نکته را به خاطر داشته باشید که این ورود باید آگاهانه باشد و طبق دستور ویژه مورداستفاده قرار گیرد زیرا هر غذایی در زادگاه خود بر اساس اصول علمی تهیه می‌شود که ما برای استفاده از آن غذا در کشور خود باید حتماً آن اصول علمی را رعایت کنیم تا باعث ایجاد مشکلاتی در سلامتی ما نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *