اصول استفاده از دورچین‌های مناسب
۱۰ تیر ۱۳۹۶
مک فلری چیست و متعلق به کجاست؟
۱۳ تیر ۱۳۹۶

انسان اولیه در طبیعت با تغذیه از محصولاتی که از طبیعت به دست می‌آورد زندگی می‌کرد و می‌توانست از این طریق بدن خود را در برابر گرما و سرما حفظ نماید. طبیعت مادر مهربانی است که همواره با نعماتش برای بشر بهترین‌ها را به ارمغان آورده است. باوجود ناملایمات و ناسپاسی‌های انسان همواره طبیعت با ما سخاوتمند است و انواع میوه‌ها و خوردنی‌های لازم برای حفظ سلامتی‌مان در شرایط مختلف را درست در زمان نیاز در اختیارمان قرار می‌دهد. این روزها پیش می‌آید که در زمستان هم در میوه‌فروشی‌ها توت‌فرنگی می‌بینیم و موز به میوه‌ای برای همه روزها و فصل‌ها تبدیل‌شده است؛ اما اگر به دلسوزی طبیعت برای انسان اعتقاددارید بهتر است طبق الگوی آن رفتار کنید و در هر فصل میوه‌های مخصوص آن فصل را بیشتر استفاده کنید. این امر می‌تواند تأثیر زیادی در سلامتی شما باشد. یکی از این نمونه‌ها پرتقال و نارنج است که در فصل سرما به ثمر می‌رسند تا شما دقیقاً در زمان شیوع سرماخوردگی به ویتامین c خالص به میزان زیاد دسترسی داشته باشید.

این روزها با گرم شدن هوا و افزایش بی‌سابقه خطر گرمازدگی بسیار افزایش‌یافته است که می‌توانید از میوه‌های تابستانی برای جلوگیری از گرمازدگی استفاده نمایید. در اینجا به تعدادی از میوه‌های تابستانی و خواص آن‌ها اشاره می‌کنیم.

هندوانه میوه‌ای است که درصد بیشتر آن را آب تشکیل داده است و همانند دیگر میوه‌های قرمز یکی از منابع عالی تأمین آهن و پتاسیم موردنیاز بدن است. ایرانیان از دیرباز هندوانه را در شب‌های گرم تابستان همراه خانواده می‌خوردند که کمک زیادی به آب ازدست‌رفته بدن در روزهای گرم می‌کند.

از دیگر میوه‌های مفید تابستان گیلاس است که دارای میزان زیادی ویتامین c و a است و انواع ترش آن بسیار مفیدتر از انواع شیرین است. آلبالو هم که هم‌خانواده گیلاس است دارای خواص مشابهی است. علاوه بر این‌ها آلبالو برای درمان بی‌خوابی نیز بسیار مفید است.

انواع هلو نیز با رنگ‌دانه‌های طبیعی کمک زیادی به مقاومت بدن در برابر مسمومیت‌های شایع در تابستان می‌کنند. این میوه‌ها با آنتی‌اکسیدان موجود در آن‌ها دارای خواص ضد سرطانی زیادی هم هستند.

زردآلو نیز یکی از میوه‌های شیرین تابستان است که میان وعده و دسر خوب برای سالمندان است. همچنین برای افرادی که دارای افسردگی هستند بسیار مفید است. یکی از مهم‌ترین عوامل کلافگی و افسردگی کمبود پتاسیم است. زردآلو سرشار از ویتامین B است و هرچقدر پررنگ‌تر باشد میزان ویتامین B آن بیشتر است.

در رستوران هیراد کوشیده‌ایم نوشیدنی‌های متنوعی از انواع میوه‌های تابستانی به همراه چاشنی‌های متنوع متناسب با هر میوه آماده شده‌اند تا از طعم‌های طبیعی لذتی متفاوت ایجاد نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *