وصف هیراد از نگاه مشتری
۵ تیر ۱۳۹۶
لزوم استفاده از میوه‌های تابستانی در گرمای تابستان
۱۰ تیر ۱۳۹۶

استفاده از چیدمان زیبا و تزئین غذا این روزها بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد. این امر می‌تواند به ایجاد اشتها و لذت خوردن غذا و درنتیجه افزایش میزان سلامتی شما کمک می‌کند. صرف غذا بااشتها یکی از اصولی است که تمامی متخصصین تغذیه و دستگاه گوارش به آن تأکید می‌کنند. بااین‌وجود یک اصل کلی برای این موضوع وجود دارد و آن رعایت تعادل و نکات علمی است. شاید کمی عجیب به نظر بیاید ولی استفاده از دورچین‌های مناسب می‌تواند به جذب بهتر مواد غذایی مختلف در بدن کمک کند. حتماً در رستوران‌های مختلف مشاهده کرده‌اید که میزان زیادی از مخلفات، ترشی‌ها و یا سبزی‌ها را در کنارغذای اصلی باهدف تزیین قرار می‌دهند. در بسیاری از موارد این موارد غذایی بدون استفاده باقی می‌مانند و به‌این‌ترتیب میزان زیادی ماده غذایی سالم دور ریخته می‌شود. رعایت اصول کلی می‌تواند علاوه بر صرفه‌جویی باعث حفظ سلامتی نیز گردد.

برای مثال یکی از غذاهای لذیذ که این روزها بسیار باب شده است استیک است. استیک از گوشت گوساله تهیه می‌شود که دارای طبیعت سرد است. گوشت گوساله به نسبت گوشت گاو طبیعت گرم تری دارد ولی نسبت به گوشت گوسفند سردتر است.

گوشت قرمز دارای میزان زیادی پروتئین حیوانی است. همچنین برای تولید خون و آهن در بدن بسیار مفید می‌باشد. علاوه بر این نکات مثبت می‌تواند به افزایش کلسترول و اسیدهای چرب انباشته‌شده در بدن کمک کند که برای بسیاری از افراد خطر جدی به وجود می‌آورد. در طب سنتی یکی از مهم‌ترین موادی که باید همراه با گوشت قرمز مورداستفاده قرار گیرد سماق، سبزی‌ها و مخصوصاً سبزی‌های سبزرنگ است. این سبزی‌ها می‌تواند از انباشته شدن اسیدهای چرب و کلسترول جلوگیری نماید. علاوه بر این گوشت قرمز نباید بیش‌ازاندازه برشته شود. این امر باعث از بین رفتن بافت‌های آن می‌شود و عملاً تمامی خواص گوشت قرمز از بین می‌رود.

یکی دیگر از موادی که مصرف آن به همراه گوشت قرمز باعث تبدیل آن به یک وعده غذایی کامل می‌شود نشاسته است. این نشاسته می‌تواند توسط برنج، نان و یا پوره سیب‌زمینی تأمین گردد. پیشنهاد می‌شود از پوره سیب‌زمینی به دلیل فیبر بالای آن استفاده شود. همچنین مصرف سبزی‌ها تازه مانند گشنیز می‌تواند به جذب بهتر آهن و متعادل شدن طبع گوشت قرمز کمک قابل‌توجهی نماید. ما در رستوران هیراد برای هر غذا دورچین‌هایی ویژه با توجه به خواص آن غذا در نظر می‌گیریم تا علاوه بر لذت خوردن غذای دل‌چسب، سلامتی شما نیز حفظ گردد.

پیشنهاد می‌کنیم ازاین‌پس در هنگام خوردن غذا به مخلفات و به‌اصطلاح دورچین‌های آن توجه بیشتری نمایید تا همیشه سلامت بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *