تغذیه اصولی دارای چه ویژگی‌هایی است؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۶
ظروف سرو غذا
۲۸ خرداد ۱۳۹۶

تزئین و طراحی غذا می‌تواند میزان ارزش ظرف غذا را به‌شدت بالا ببرد پس طراحی و تزئینی را انتخاب کنید که متناسب با تمامی مواد مصرف‌شده در تهیه غذا باشد. شما با چشم‌هایتان غذا می‌خورید، پس‌روشی که برای سرو غذا اعمال می‌شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. وقتی‌که برای پختن یک نوع غذا چند ساعت وقت می‌گذارید یعنی ارزشی برای خود و کسانی که از آن میل می‌کنند می‌گذارید که با دیزاین کردن ارزش غذا دوچندان شده و هم‌میل به خوردن در آن افزایش میابد.

ظرفی که غذا در آن سرو می‌شود خیلی مهم است، از ظروف پرنقش‌ونگار استفاده نکنید چون توجه به خود غذا کم می‌شود. رنگ ظرف را بر اساس طرح و نوع غذا انتخاب کنید (باید متضاد باشند). در ظرف‌ها برای تزئین از سبزی‌های تازه استفاده نمایید، جلوه خوبی به غذا می‌دهد.

اگر توجه داشته باشید وقتی به یک رستوران سنتی می‌روید، طراحی آن را بر اساس سنت‌ها و آثار اصیل ایرانی می‌بینید و یا طراحی محل سرو غذا کاملاً سنتی است، مثلاً غذا روی زمین و روی سفره‌هایی از جنس ترمه سرو می‌شود. ظروف معمولاً سفالی است و از غذاها و نوشیدنی‌های ایرانی استفاده می‌شود.

یا وقتی به یک رستوران فرنگی می‌روید مشاهده می‌کنید که میز غذا، ظروفی که غذا روی آن سرو می‌شود کاملاً متناسب بافرهنگ اروپایی است. غذاها و نوشیدنی‌ها کاملاً بر اساس سنت همان کشور است.

پس دیزاین غذا اهمیت زیادی دارد چون در وهله اول فرهنگ‌سازی می‌کند؛ یعنی شمارا آشنا با نحوه سرو غذا می‌نماید. در رستوران هیراد شما علاوه بر اینکه از طعم غذاهای فرنگی لذت می‌برید، با نحوه چیدمان میز غذا و ظروف زیبای سرو غذا نیز آشنا می‌شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *