ازکجا گوشت خوب و خوشمزه را بشناسیم؟
۱۰ خرداد ۱۳۹۶
برای آشپزی حرفه‌ای آرد را درست انتخاب کنید
۱۷ خرداد ۱۳۹۶

برنج اصلی‌ترین ماده غذایی و وعده اصلی غذایی ایرانیان است. اکثر غذاهای اصیل ایرانی در کنار برنج سرو می‌شوند. یک سینی برنج با تزیینی از برنج زعفرانی و مقداری خلال ویژگی شاخص سفره ایرانی در تمام دنیاست. نیمی از جمعیت دنیا از برنج به‌عنوان وعده اصلی غذا استفاده می‌کنند اما سرو برنج با این تدارکات نشانه بارز سفره ایرانی است که طعم و عطر خاص برنج ایرانی آن را کامل می‌کند. در ایران برنج در نواحی مختلفی مانند ایلام، اصفهان، خوزستان، اردبیل، فارس گیلان و مازندران کشت می‌شود که محصول هر شهر دارای کیفیت متفاوتی است که مختص آن منطقه و طعم اصیل غذاهای آن منطقه است. برنج شمال به دلیل عطروطعم عالی و متناسب بودن با غذاهای اصیل ایرانی از دیرباز موردتوجه بوده است. برنج خوب دارای ویژگی‌هایی است که صرف‌نظر از محل کشت در زمان انتخاب باید به آن‌ها توجه کرد.

ویژگی‌های برنج مرغوب

برنج هرچه خشک‌تر و سفت‌تر باشد هنگام پخت حجیم‌تر می‌شود. رنگ آن نباید خیلی سفید و یا زرد باشد. برنج مرغوب دارای رنگ بلوری مات است و هرچه از زمان برداشت آن گذشته و درجای عاری از رطوبت نگه‌داری شده باشد کیفیت بهتری دارد. به همین دلیل در شمال برنج‌ها را معمولاً بعد از برداشت در انبارهایی که روی ستون‌های بلند چوبی یا بتنی ساخته می‌شوند (کندوج) نگهداری می‌کنند تا کاملاً خشک شود.

مرغوب‌ترین برنج دنیا در فریدون‌کنار

یکی از بهترین نوع برنج‌های دنیا در فریدون‌کنار کشت می‌شود. دلیل این کیفیت آب‌وهوا و موقعیت جغرافیایی آن منطقه است. تالاب معروف فریدون‌کنار فصلی بوده و پرندگان مهاجر که تعداد آن‌ها به میلیون‌ها قطعه می‌رسد به مدت 5 الی 7 ماه از سال در این تالاب زندگی می‌کنند که مقادیر زیادی از فضولات آن‌ها به‌طور طبیعی به شالیزارها وارد می‌شود و از طرفی این پرندگان با تغذیه انواع حشرات و کرم‌ها، نیاز به کود شیمیایی را کاهش می‌دهند که همین امر در کیفیت برنج تأثیر زیادی دارد و علاوه بر این‌ها آب مصرفی برنج‌ها دارای املاح معدنی زیادی است.

این موارد دست‌به‌دست هم داده تا یک محصول طبیعی باکیفیت و ارگانیک به وجود بیاید. رستوران هیراد با توجه به طبخ غذاهای اصیل ایرانیم وارد مختلفی را در انتخاب برنجی متناسب با غذاهای تولیدشده در رستوران در نظر می‌گیرد. بررسی کیفیت و اصالت برنج توسط گروه تهیه مواد اولیه رستوران و با نظارت سرآشپز باتجربه هیراد انجام می‌شود و برنج مورداستفاده از یکی از بهترین مراکز تهیه و توزیع برنج در فریدون‌کنار تهیه می‌شود. روش طبخ برنج گیلانی نیز در به عمل آمدن عطروطعم واقعی آن تأثیر زیادی دارد و باعث می‌شود در رستوران هیراد طعم یک غذای اصیل ایرانی را در کنار برنج اصیل ایرانی باکیفیت شناخته‌شده جهانی تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *