انواع برنج و ویژگی‌های آن‌ها
۱۳ خرداد ۱۳۹۶

شرایط تولید گوشت مرغوب

برای تولید گوشت خوب دام نیاز به پرواربندی درست دارد. پرواربندی یعنی تغذیه مناسب و چاق کردن دام در زمان مناسب و ذخیره چربی در بافت عضلانی برای خوش‌طعم و آبدار شدن گوشت.دام باید از خوراک مناسبی استفاده کند که شامل علوفه سبز مرتعی،ریشه‌های گیاهان،دانه‌های کشاورزی و از همه مهم‌تر یونجه می‌باشد.یونجه سرشار از کلسیم و ویتامین بوده و ارزش غذایی بالایی دارد و در طعم گوشت دام هم نقش خوبی دارد.

سرآشپز رستوران هیراد نیز با بررسی موارد مختلف و تست مزه و کیفیت گوشت‌های تهیه‌شده از مناطق و تولیدی‌های مختلف بهترین نمونه را برای طبخ غذاهای مورداستفاده میهمانان گرامی تهیه نموده است.

ویژگی گوشت مصرفی در هیراد

رستوران هیراد گوشت مصرفی خود را از مجموعه دام‌پروری تبریز تهیه می‌نماید، می‌توان گفت این مجموعه اکثر گزینه‌های فوق را برای تولید هرچه بهتر و باکیفیت‌تر گوشت دارا می‌باشد و ازلحاظ بهداشتی و سلامت دام مورد تائید مراجع بهداشتی مربوطه است. ازآنجایی‌که هیراد همیشه می‌کوشد تا بهترین طعم و مزه را در اختیار مشتری قرار دهد ،همیشه به دنبال بهترین گزینه برای مواد اولیه خود است.

در منوی غذایی هیراد استیک و بیف ،یکی از پرطرفدارترین غذاها می‌باشد که از گوشت گاو و بره تولید می‌شود سرآشپزهای حرفه‌ای می‌دانند یکی از مهم‌ترین موارد در تهیه بیف و استیک نوع گوشت مورداستفاده می‌باشد. کیفیت گوشت استیک به درصد چربی موجود در آن، نوع بافت گوشت و علوفه دام وابسته می‌باشد که همه این موارد باید در انتخاب گوشت موردتوجه قرار گیرد. مواردی که ذکر شد در کنار هم به همراه روش صحیح تهیه باعث ایجاد طعمی به‌یادماندنی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *